EN

PHOTO VOICE

לחברה טובה יותר בשפת הצילום

אנו מאמינים שלכל אדם בחברה יש את הזכות להציג את עצמו, לשקף את עולמו ולומר את דברו באופן ישיר ובלתי אמצעי. במהלך השנה אנו יוזמים פעילות חברתית התנדבותית ענפה בשפת הצילום, אשר מקדמת שיח חברתי ומאפשרת יצירת גשר בין קהילות שונות בחברה לבין כלל הציבור.
הפעילות החברתית שלנו מתבססת על שיטת PHOTO VOICE, המסייעת לקהילות שונות להשמיע את קולן באמצעות מדיום הצילום.

השמעת קול באמצעות שפת הצילום
הפעילות החברתית של ארגון PHOTO IS:RAEL מתבססת על שיטת PHOTO VOICE.
שיטה זו הינה מתודולוגיה חדשה המתפתחת בשנים האחרונות ומטרתה העיקרית – סיוע לאוכלוסיות וקהילות שונות להשמיע את קולן, למחות, לשתף ולספר את סיפורן באמצעות מדיום הצילום.
הנחות העבודה שלנו מבוססות על הרעיון כי בני אדם הינם מומחים בחייהם, שותפים ביצירת הידע וחופשיים לבטא אותו כחלק מתהליכי העצמה והתפתחות אישית וחברתית.

אודות המתודולוגיה
מדובר בפעילות התנדבותית ייחודית בה אנו מכשירים מנחים לפעול עם מתודת PHOTO VOICE בקבוצות שונות בחברה. זהו תהליך מתמשך בו מנחה עובד עם קבוצה ייעודית למשך לפחות מספר חודשים. במסגרת הפעילות בקבוצות לומדים המשתתפים את שפת הצילום, מתנסים בצילום מעשי המבטא את חייהם וחוויותיהם ומציגים תערוכה המציגה את קולם החברתי. העיקרון המנחה הוא שהפעילות נגישה לכולם, ללא תלות בגיל, רקע מקצועי או אישי. לרוב מתבצעת הפעילות באמצעות טלפונים סלולרים, כאשר המשתתפים מקבלים כלים ומתנסים בצילום מעשי כפרטים וכקהילה.
תוצרי התהליך משמשים להמשך הפעילות בתוך הקהילה וקידום השיח מחוצה לה ובמקרים רבים מוצגים בפסטיבל הצילום הבינלאומי לצד עבודות של צלמים מובילים מישראל ומהעולם.

הפעילות מחזקת את הדימוי העצמי של כל אחד מחברי הקבוצות, את עושרם הפנימי ואת קשריהם המשפחתיים. כתוצאה מתהליך העבודה המתמשך והצגת העבודות, אלפי בני משפחה, צוותים תומכים של הקהילות והציבור הרחב נחשפים לסיפורים האישיים של הקהילות הפעילות. החשיפה לתערוכות מאפשרת לקהל הרחב לראות את הקהילות הללו באופן שונה, מועצם, להתבונן ביכולות ובמאפיינים רבים נוספים שלא היו ידועים טרום התערוכה.

אנו פועלים עם קבוצות שונות כדוגמת בני נוער בסיכון, בני נוער על הרצף האוטיסטי, ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים, מיעוטים, פגועי נפש בוגרים, קשישים, נשים מכורות נקיות ועוד קבוצות רבות.
PHOTO VOICE מאפשרת למשתתפים לנוע מעמדה פסיבית לעמדה אקטיבית, לחוות רגעי אושר והעצמה במסגרת פעילות חברתית ייחודית, להביע את קולם האישי והקולקטיבי ולשקף את חייהם מעמדה פעילה. מניסיוננו, באמצעות שפת הצילום, ישנם משתתפים שחיזקו את הקשר עם הסובבים אותם וחלקם אף החלו לתקשר באמצעותה עם סביבתם בפעם הראשונה בחייהם.

שותפים לדרך
הפעילות החברתית שלנו מתקיימת בקהילות מגוונות ובפריסה ארצית. אנו מודים לכל השותפים שלנו המסייעים בקיום הפעילות ובכך בהשמעת קול ייחודי של המשתתפים והקהילות השונות.

אדמה אגן
איל"ן
אלו"ט – כפר עופרים
אנוש
ג'וינט ישראל – אשל
ביה״ס יחדיו ת״א
ביה"ס קורצ'אק לחינוך מיוחד פ"ת
בית חינוך ממ"ד שלום פ"ת
ביה"ס רננים לחינוך מיוחד קרית שמונה
בית עמיחי
גוונים
גרעין הספוקנוער אשדוד
דרך אריאלה
האקדמיה החברתית מכללת קיי
החצר הנשית
העדה הקראית היהודית באשדוד
השחר החדש רהט
יחדיו
יעדים לצפון
מעגל נשים
מרכז חוסן ב"ש
מרכז חינוכי גהה
משפחתון צבעוני הכפר הירוק
מתנ"ס שיקאגו לוד
מתקן כליאה חולות
עיריית אשדוד מרחב יצירה
על"ה – עמותה למען האזרח הותיק קריית אונו
עלה נגב נחלת ערן
עמותת אותות
עמותת מטב
פנימיית נווה גלים אשדוד
פנימיית רננים קבוצת רעות
קהילת ביתא ישראל אתיופיה
קלאבהאוס גלים חיפה
רקפת
שגרירות ארה"ב

לוגו של וואטסאפ