EN

התמונה צולמה במסגרת פעילות PHOTO IS:VOICE בית ספר קורצ'אק פתח תקווה בהנחיית כרמלה קיט ז"ל

פתיחה 27.8.2024

המשתתפים בקורס יקבלו תעודת מנחה בשיטת PHOTO VOICE

הקורס יתקיים בימי שלישי בין השעות 18:00 – 20:30, דרך אפליקציית זום

על הקורס

הקורס מכשיר מנחות.ים להנחיית קבוצות בשיטת PHOTO VOICE. שיטה זו הינה מתודולוגיה ייחודית, המתפתחת בשנים האחרונות ומטרתה העיקרית – סיוע לאוכלוסיות וקהילות מגוונות להשמיע את קולן באמצעות מדיום הצילום. במהלך הקורס עוברות.ים המשתתפים והמשתתפות תהליך של השמעת קול אישי וקהילתי באמצעות שפת הצילום כחלק מתהליכי העצמה ושינוי חברתי .
המשתתפות.ים יעשו היכרות עם שפת הצילום, נחשפות.ים לידע תיאורטי ומעשי בצילום חברתי, עבודה עם טקסט, תרגול והנחיית קבוצה. בוגרות.י הקורס יצטרפו לקהילה פעילה של מאות מנחיםו מנחות מתנדבים מכל רחבי הארץ ויוזמנו להצטרף לקהילת PHOTO IS:RAEL החדשה.

שם המנחה

בוקי קמחי (M.Sc.) תואר שני במיקרוביולוגיה מולקולרית; מחברת בין מדעי החיים, מדע המדינה וחינוך אזרחי; ניסיון רב בהנחיית קבוצות, ניהול והכשרה מקצועית של מנחים ומנהלים במגזר הציבורי ובארגונים לשינוי חברתי; בעשור האחרון ניהלה את ארגון קשר-הבית של המשפחות המיוחדות; מומחיות בפיתוח מודלים של דיאלוג, חוסן קהילתי ומיזמים לשינוי חברתי; מנחה ומכשירה מנחים.ות ומנטוריות.ם בפוטו ישראל.

למי מיועד הקורס

+ בעלות.י עניין בצילום המעוניינים.ות לעבור תהליך של התפתחות אישית כחלק מקבוצה והשמעת קולם בשפת הצילום;

+ נשות ואנשי מקצוע בתחום ההנחיה וההדרכה המעוניינים לרכוש מתודה וכלים נוספים;

+ המעוניינים והמעוניינות לקחת חלק בקידום שינוי חברתי ולפעול עם אוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית.


המפגשים:

מפגש 1 – 27.8.24 – היכרות עם PHOTO IS:RAEL ; היכרות עם הקבוצה, הצגה עצמית; תיאום ציפיות; חוזה קבוצתי; לקראת הפרקטיקום; היכרות ראשונית עם המתודה PHOTO VOICE

מפגש 2 – 3.9.24 – PHOTO VOICE -מי הם המומחים לחייהם?; הצגת השאלות שנשאל על כל תמונה(מודל showed); טיבו של צילום, דרך דוגמאות ועבודות של צלמים; איך קוראים צילום?

מפגש 3 – 10.9.24 – שפת הצילום – היכרות והעמקה של המושגים פוקוס, אור וקומפוזיציה, מסגרת, תחושה של זמן, אור טבעי, אור אחורי -ביטויים בצילום החברתי ומתן דגשים וטיפים לצילום בסלולר; היכרות עם אפליקציית עיבוד תמונה.

מפגש 4 – 17.9.24 – השמעת קול אישי וקבוצתי – יחסי כוחות; היכרות עם מודל הפדגוגיה הביקורתית של פאולו פריירה ודוגמאות; מהי השמעת קול בשבילי? מה הייתי רוצה להשמיע? איך משמיעים קול באמצעות צילום?

מפגש 5 – 24.9.24 – צילום חברתי – צילום תיעודי חברתי; צילום משתתף; צילום אזרחים; סוגיות בצילום חברתי; שימוש בשפת הצילום בדרכים שונות ככלי להשגת מטרות חברתיות; אתיקה ומוסר.

מפגש 6 – 1.10.24 – תמונה וטקסט – קייל, עודד ידעיה, מיכל חלבין, נורית ירדן; שיתוף מתוך פרויקטים של PHOTO VOICE ;סימולציות

מפגש 7 – 8.10.24 – הקבוצה – היכרות עם תהליכים בקבוצה; מיומנויות וכלים; הבנה של הקבוצה כישות; זיהוי והיכרות עם תפקידים לא פורמליים בקבוצה; כוחות מקדמים ומאתגרים בקבוצה; מודל של קבלת החלטות בקבוצה; סימולציות

מפגש 8 – 15.10.24 – המנחה- עיצוב תפיסת תפקיד מנחה; PHOTO VOICE מיומנויות, תובנות וכלים; סימולציות ומשוב; בניית תוכנית עבודה לפעילות עם קבוצה; סוגיות מוסריות ואתיות בהנחיית קבוצות ובעיסוק בצילום; סימולציות.

מפגש 9 – 29.10.24 – הזהות של כל מנחה; חיבורים בין התיאוריה לשטח; שיתוף בדילמות של מנחי PHOTO VOICE מתוך מפגשים עם הקבוצות; לקראת הפרקטיקום.

חומר עזר ומקורות קריאה:

במהלך התכנית יינתנו מצגות וחומרי עזר רלוונטיים.

דרישות הקורס לקבלת תעודת מנחה PHOTO VOICE

-השתתפות בלפחות 80% מהמפגשים

– פרקטיקום של 3 חודשים באחת מהקהילות הפועלות בשיתוף פעולה עם PHOTO IS:RAEL . במהלך הקורס יוצעו אפשרויות לקהילות בהן ניתן לפעול כמנחה. למנחים.ות בקהילות תוצמד מנטור.ית מקצועי.ת.

– המנחים והמנחות בקהילות של PHOTO IS:RAEL יוזמנו להצטרף קהילה הארצית של המנחים והמנחות ולהשתתף במפגשי הכשרה והעשרה במהלך השנה.

עלות מיוחדת לסדנא בזום
1,450 ש״ח במקום 1,950 ש"ח

מדיניות ביטולים

ניתן לבטל את ההרשמה עד 14 יום מפתיחת הסדנא בניכוי דמי רישום בסך 150 ש"ח
במקרה של ביטול של 14 ומטה מתאריך פתיחת הסדנא יחויב הנרשם ב 15% מהעלות הכוללת
במקרה של ביטול לאחר המפגש הראשון יחויב הנרשם ב- 45% מהעלות הכוללת.
מקרה של ביטול לאחר המפגש השני לא יינתנו החזרים כספיים.

* ארגון PHOTO IS:RAEL שומר לעצמו הזכות לבצע שינויים בתוכן הקורס וצוות המרצים בהתאם לאילוצים ופיתוחים מקצועיים.

* יתכנו שינויים במיקום ובלוח הזמנים

לוגו של וואטסאפ