EN

צילום: מיאדה קימרי

הכשרת מנחים – קורס אונליין לקבוצות PHOTO IS:VOICE

פתיחה 06.02.2022

המשתתפים בקורס יקבלו תעודת מנחה בשיטת PHOTO IS:VOICE

הקורס יתקיים בימי ראשון בין השעות 18:00 – 20:00, דרך אפליקציית זום

על הקורס

הקורס מכשיר מנחים להנחיית קבוצות בשיטת PHOTO IS:VOICE.  שיטה זו הינה מתודולוגיה חדשה המתפתחת בשנים האחרונות ומטרתה העיקרית – סיוע לאוכלוסיות וקהילות שונות להשמיע את קולן באמצעות מדיום הצילום. במהלך הקורס עוברים המשתתפים תהליך של השמעת קול אישי וקהילתי באמצעות שפת הצילום כחלק מתהליכי העצמה ושינוי חברתי .

המשתתפים יערכו היכרות עם ידע תיאורטי ומעשי בצילום חברתי, עבודה עם טקסט, תרגול והנחיית קבוצה. בוגרי הקורס יצטרפו לקהילה פעילה של מאות מנחים מתנדבים מכל רחבי הארץ ויוזמנו להשתתף במפגשים חודשיים של העמותה.

למי מיועד הקורס

הקורס מיועד לבעלי עניין בצילום המעוניינים לעבור תהליך של התפתחות אישית כחלק מקבוצה והשמעת קולם בשפת הצילום,
לאנשי מקצוע בתחום ההנחיה וההדרכה המעוניינים לרכוש כלי עבודה נוספים ולמעוניינים לסייע לאוכלוסיות מוחלשות.מנחות:

ד”ר רבקה הלל לביאן – ראש תואר שני לחינוך מיוחד במכללת לוינסקי, צלמת, מתנדבת פעילה בקהילות השונות וממפתחות שיטת PHOTO IS:VOICE
אדווה רז – צלמת, אמנית וידאו ארט, מרצה ומדריכה בסיורי אמנות וחברה בצוות PHOTO IS:RAEL. בוגרת המחלקה לצילום, מנשר לאמנות, ת״א.

המפגשים:

מפגש 1 – 06.02.22 – עקרונות PHOTO IS:VOICE היכרות עם הקבוצה, חשיפה לבסיס התיאוריות של PHOTO IS:VOICE דוגמאות מהארץ והעולם, תחילת תהליך העבודה האישי במסגרת הקבוצה.

מפגש 2 – 13.02.22 שפת הצילום. היכרות והעמקה של המושגים פוקוס, אור וקומפוזיציה, ביטויים בצילום החברתי ומתן דגשים וטיפים לצילום בסלולר. היכרות עם אפליקציות עיבוד תמונה.

מפגש 3 – 20.02.22 תמונה וטקסט. תרגול קשרים פוטנציאליים בין תמונה וטקסט, זיהוי וניסוח בעיה ותרגום שלה באמצעות דימויים. עיסוק בכתיבה כחלק מתהליך ה – PHOTO IS:VOICE ועמידה על החשיבות והעוצמה העולות מהקשר של תמונה וטקסט. דיון בפרדוקס הצילומי על פי חוקר התרבות רולאן בארת.

מפגש 4 – 27.02.22 השמעת קול אישי וקבוצתי. היכרות עם מודל התפתחות התודעה הביקורתית על פי תאורטיקן החינוך פאולו פריירה – מהי השמעת קול בשבילי? מה הייתי רוצה להשמיע? איך משמיעים קול באמצעות צילום? איך משמיעים את קולו של האחר? איך עוזרים לו להשמיע את קולו באמצעות צילום?

מפגש 5 – 06.03.22 צילום חברתי. סוגיות בצילום חברתי, שימוש בשפת הצילום בדרכים שונות להשגת מטרות חברתיות.

מפגש 6 – 13.03.22 תרגול והנחיית קבוצה. הנחיה, מיומנויות וכלים. הבנה של הקבוצה כישות, היכרות עם החוזה הקבוצתי, תהליכים בקבוצה, כוחות מקדמים ומאתגרים בקבוצה תוך שימוש בצילום.

מפגש 7 – 20.03.22 תפקיד המנחה. עיצוב תפיסת תפקיד מנחה PHOTO IS:VOICE, מיומנויות וכלים להנחייה, הזדמנויות והתמודדות עם אתגרים בתהליך של היחיד והקבוצה, סימולציות, עקרונות עבודה ובניית תוכנית עבודה לפעילות, קבלת החלטות תוך שימוש בשפת הצילום. סוגיות מוסריות ואתיות בהנחיית קבוצות ובעיסוק בצילום בקבוצה ודוגמאות מהשטח.

מפגש 8 – 27.03.22 מפגש סיכום חגיגי. חגיגת התהליך הקבוצתי בהצגת עבודות משותפת, התבוננות קדימה לקראת פעילות בשטח, משוב וסיכום.

מפגש 9 – 03.04.22 חיבורים בין התיאוריה לשטח, דילמות אתיות ואחרות של מנחי פוטו ווייס מתוך מפגש עם הקבוצות בפועל וזמן לדיון בהם

נוכחות ותעודה
לקבלת תעודת מנחה PHOTO IS:VOICE יש להשתתף לפחות ב-80% מהמפגשים ; יש לקיים פרקטיקום של 3 חודשים – בסוף הקורס יוצעו מספר אפשרויות לקהילות בהן ניתן לפעול כמנחה.
למנחים בקהילות יוצמד מלווה מקצועי.

חומר עזר ומקורות קריאה
במהלך התכנית יינתנו מצגות וחומרי עזר רלוונטיים.

פרקטיקום
בסוף הקורס יוצעו מספר אפשרויות לקהילות בהן ניתן לפעול כמנחה, המנחים בקהילות של PHOTO IS:RAEL יוזמנו למפגשי ליווי חודשיים.

עלות מיוחדת לסדנא בזום
1,450 ש״ח במקום 1,950 ש"ח

מדיניות ביטולים

ניתן לבטל את ההרשמה עד 14 יום מפתיחת הסדנא בניכוי דמי רישום בסך 150 שח

במקרה של ביטול של 14 ומטה מתאריך פתיחת הסדנא יחויב הנרשם ב 15% מהעלות הכוללת.

במקרה של ביטול לאחר המפגש הראשון יחויב הנרשם ב- 45% מהעלות הכוללת.

מקרה של ביטול לאחר המפגש השני לא יינתנו החזרים כספיים.

* ארגון PHOTO IS:RAEL שומר לעצמו הזכות לבצע שינויים בתוכן הקורס וצוות המרצים בהתאם לאילוצים ופיתוחים מקצועיים.

* יתכנו שינויים במיקום ובלוח הזמנים

לוגו של וואטסאפ